Co oznaczają statusy serwerów?
Sprawdzam
Status "Sprawdzam" oznacza, iż serwer został uruchomiony z poziomu panelu i w danej chwili trwa ustalanie jego statusu. Owe Sprawdzanie statusu należy więc interpretować jako moment, w którym panel ustala czy serwer jest już w pełni uruchomiony.
Ów status nie oznacza, iż serwer jest wyłączony. Proces serwera może być już uruchomiony, ale nie musi być aktywny w sieci. W tym czasie serwer może być dopiero "wczytywany".
Czas sprawdzania statusu (jeśli proces serwera został uruchomiony poprawnie), a innymi słowy - czas uruchamiania serwera - nie powinien trwać dłużej niż od kilku do kilkunastu sekund. Specyficzne serwery mogą uruchamiać się dłużej - do dwóch nawet pięciu minut.
Wydłużony czas uruchamiania serwera może wynikać z:
Jeśli sprawdzanie statusu trwa dłużej niż zwykle, najczęściej wynika z błędu serwera gry, spowodowanego przez dokonane na nim modyfikacje.
Jeżeli serwer nie uruchamia się przez ponad 5 minut, oznacza to zwykle, że występuje problem i należy zdiagnozować serwer pod kątem błędów w konfiguracji oraz dokonanych modyfikacji (szczególnie wgranych pluginów).
Aby upewnić się, że serwer na pewno nie chce się uruchomić najlepiej jest wyłączyć serwer i uruchomić go ponownie (nie restartować). Długotrwałe restartowanie serwera w przypadku długiego sprawdzania statusu może tylko pogorszyć sytuację dlatego ponowne uruchomienie serwera należy wykonywać po krótkiej przerwie.
Więcej informacji w osobnym artykule.
Jeśli nie możesz uruchomić serwera, ani ustalić przyczyny problemu zawsze warto skontaktować się z działem wspracia technicznego. Ustalimy przyczynę problemu i zaproponujemy rozwiązanie.
Uruchomiony
W przypadku większości serwerów status określany jest na podstawie ich aktywności. Innymi słowy: czy serwer faktycznie jest poprawnie włączony. Przez "poprawnie włączony" rozumiemy, że proces serwera nie jest jedynie uruchomiony w systemie, ale również funkcjonuje poprawnie, czyli jest "zrespawnowany" na mapie i całkowicie wczytany. Zatem najczęściej status "Uruchomiony" oznacza, że serwer jest poprawnie włączony i odpowiada na zapytania.
Dla bardzo rzadkiej grupy serwerów status "Uruchomiony" oznacza tylko fakt włączenia serwera z poziomu panelu i zainicjowanie uruchomienia procesu serwera w systemie. Nie musi to w tym wypadku oznaczać, że serwer faktycznie działa poprawnie. Jest tak w przypadku specyficznych serwerów jak Minecraft, GTA:SAMP, Teeworlds czy Soldat.
Zatrzymany
Status "Zatrzymany" oznacza, iż serwer został wyłączony z poziomu panelu. Ów status nie jest określany na podstawie faktycznej aktywności serwera.
Zablokowany
Status "Zablokowany" posiadają serwery, które:
W tym wypadku, jeśli serwer został zablokowany w związku z zakończeniem okresu wynajmu, blokada trwa do 14 dni. W tym okresie można przedłużyć serwer bez utraty adresu IP oraz plików i konfiguracji.
A jeśli blokada nastąpiła w trakcie trwania okresu wynajmu:
Jeśli serwer został zablokowany z powodu złamania regulaminu należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego. Jeśli jesteśmy świadomi popełnionego czynu najlepiej jest się do niego przyznać. Jest to sytuacja najkorzystniejsza dla osoby, która złamała postanowienia regulaminu, ponieważ blokada następuje zawsze po weryfikacji i jest uzasadniona regulaminem. Blokada serwera nigdy nie jest permanentna. Wyjątek stanowią sytuacje, w których usługobiorca wielokrotnie łamie regulamin lub celowo i z rozmysłem działa na szkodę naszej firmy bądź innych użytkowników.
W trakcie tworzenia
Status "W trakcie tworzenia" oznacza, iż serwer jest w danym momencie instalowany lub reinstalowany w systemie. Czas tego procesu nie powinien wynosić dłużej niż 15 minut. W specyficznych sytuacjach może potrwać dłużej. Jeśli jednak trwa zbyt długo (powyżej 20-30 minut) prawdopodobnie nie doszedł do skutku w wyniku komplikacji. Tego rodzaju sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko i należy je niezwłocznie zgłosić do działu wsparcia technicznego.
Mimo dołożenia wszelkich starań o aktualność informacji niektóre informacje w FAQ mogą być nieaktualne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Aktualnych informacji udzielamy za pośrednictwem zakładki "Pomoc" w panelu, mailowo lub telefonicznie.
Masz propozycje do działu FAQ? Napisz do nas | © 2006-2024 Pukawka.pl |