Status

Co oznaczają statusy serwerów?

Sprawdzam

Status "Sprawdzam" oznacza, iż serwer został uruchomiony z poziomu panelu i w danej chwili trwa ustalanie jego statusu. Owe Sprawdzanie statusu należy więc interpretować jako moment, w którym panel ustala czy serwer jest już w pełni uruchomiony.

Ów status nie oznacza, iż serwer jest wyłączony. Proces serwera może być już uruchomiony, ale nie musi być aktywny w sieci. W tym czasie serwer może być dopiero "wczytywany".

Czas sprawdzania statusu (jeśli proces serwera został uruchomiony poprawnie), a innymi słowy - czas uruchamiania serwera - nie powinien trwać dłużej niż od kilku do kilkunastu sekund. Specyficzne serwery mogą uruchamiać się dłużej - do dwóch nawet pięciu minut.

Wydłużony czas uruchamiania serwera może wynikać z:

Jeśli sprawdzanie statusu trwa dłużej niż zwykle, najczęściej wynika z błędu serwera gry, spowodowanego przez dokonane na nim modyfikacje.

Jeżeli serwer nie uruchamia się przez ponad 5 minut, oznacza to zwykle, że występuje problem i należy zdiagnozować serwer pod kątem błędów w konfiguracji oraz dokonanych modyfikacji (szczególnie wgranych pluginów).

Aby upewnić się, że serwer na pewno nie chce się uruchomić najlepiej jest wyłączyć serwer i uruchomić go ponownie (nie restartować). Długotrwałe restartowanie serwera w przypadku długiego sprawdzania statusu może tylko pogorszyć sytuację dlatego ponowne uruchomienie serwera należy wykonywać po krótkiej przerwie.

Więcej informacji w osobnym artykule.

Jeśli nie możesz uruchomić serwera, ani ustalić przyczyny problemu zawsze warto skontaktować się z działem wspracia technicznego. Ustalimy przyczynę problemu i zaproponujemy rozwiązanie.

Uruchomiony

W przypadku większości serwerów status określany jest na podstawie ich aktywności. Innymi słowy: czy serwer faktycznie jest poprawnie włączony. Przez "poprawnie włączony" rozumiemy, że proces serwera nie jest jedynie uruchomiony w systemie, ale również funkcjonuje poprawnie, czyli jest "zrespawnowany" na mapie i całkowicie wczytany. Zatem najczęściej status "Uruchomiony" oznacza, że serwer jest poprawnie włączony i odpowiada na zapytania.

Dla bardzo rzadkiej grupy serwerów status "Uruchomiony" oznacza tylko fakt włączenia serwera z poziomu panelu i zainicjowanie uruchomienia procesu serwera w systemie. Nie musi to w tym wypadku oznaczać, że serwer faktycznie działa poprawnie. Jest tak w przypadku specyficznych serwerów jak Minecraft, GTA:SAMP, Teeworlds czy Soldat.

Zatrzymany

Status "Zatrzymany" oznacza, iż serwer został wyłączony z poziomu panelu. Ów status nie jest określany na podstawie faktycznej aktywności serwera.

Zablokowany

Status "Zablokowany" posiadają serwery, które:

W tym wypadku, jeśli serwer został zablokowany w związku z zakończeniem okresu wynajmu, blokada trwa do 14 dni. W tym okresie można przedłużyć serwer bez utraty adresu IP oraz plików i konfiguracji.

A jeśli blokada nastąpiła w trakcie trwania okresu wynajmu:

Jeśli serwer został zablokowany z powodu złamania regulaminu należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego. Jeśli jesteśmy świadomi popełnionego czynu najlepiej jest się do niego przyznać. Jest to sytuacja najkorzystniejsza dla osoby, która złamała postanowienia regulaminu, ponieważ blokada następuje zawsze po weryfikacji i jest uzasadniona regulaminem. Blokada serwera nigdy nie jest permanentna. Wyjątek stanowią sytuacje, w których usługobiorca wielokrotnie łamie regulamin lub celowo i z rozmysłem działa na szkodę naszej firmy bądź innych użytkowników.

W trakcie tworzenia

Status "W trakcie tworzenia" oznacza, iż serwer jest w danym momencie instalowany lub reinstalowany w systemie. Czas tego procesu nie powinien wynosić dłużej niż 15 minut. W specyficznych sytuacjach może potrwać dłużej. Jeśli jednak trwa zbyt długo (powyżej 20-30 minut) prawdopodobnie nie doszedł do skutku w wyniku komplikacji. Tego rodzaju sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko i należy je niezwłocznie zgłosić do działu wsparcia technicznego.

Kategorie FAQ

Ogólne

 1. Indeks FAQ
 2. Amxbans - Poradnik instalacji Amxbans
 3. Bezpieczeństwo - Wskazówki oraz porady dotyczące bezpieczeństwa konta
 4. Diagnoza
 5. FastDL
 6. FTP
 7. Konsola
 8. phpBB2 by Przemo - Poradnik korzystania z phpBB2 by Przemo
 9. Portfel
 10. Przewodnik po panelu
 11. Psychostats - Poradnik korzystania z Psychostats
 12. Sklep
 13. SourceBans - Poradnik instalacji SourceBans
 14. Sprawdzam
 15. Status - tu jesteś
 16. TeamSpeak 3 - Poradnik korzystania z serwerów TS3
 17. Terraria
 18. Wsparcie techniczne - Jak funkcjonuje dział wsparcia technicznego
 19. xferlog
 20. Zmiana - Zmiana parametrów serwera.

FAQ serwerów gier

 1. Battlefield 2142
 2. BungeeCord
 3. Call of Duty 2
 4. Call of Duty 4
 5. Call of Duty: World at War
 6. Counter-Strike 1.6
 7. Counter-Strike: Global Offensive
 8. Counter-Strike: Source
 9. Enemy Territory
 10. Factorio
 11. GOTV
 12. HLTV
 13. Minecraft
 14. Mumble
 15. Palworld
 16. Rust
 17. Team Fortress 2
 18. Unturned
 19. Valheim

Kontakt

Przejdź do strony kontaktowej

Uwaga

Mimo dołożenia wszelkich starań o aktualność informacji niektóre informacje w FAQ mogą być nieaktualne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Aktualnych informacji udzielamy za pośrednictwem zakładki "Pomoc" w panelu, mailowo lub telefonicznie.